Nowi pracownicy, którzy otrzymali pracę w Niemczech często nie wiedzą co mają zabrać ze sobą na wyjazd. Pytania, które pojawiały się na tyle często postanowiliśmy umieścić na naszym blogu.

Część trzecia:

Co mam ze sobą zabrać na zakwaterowanie?

Wynajmując zakwaterowanie dla naszych pracowników zawsze staramy się, by było ono w pełni wyposażone. W związku z tym najczęściej oprócz poszewek na pościel, prześcieradła i ręcznika, nie trzeba nic zabierać.

Jak wygląda zakwaterowanie?

W zależności od dostępności, a także od ilości osób w danym miejscu pracy, wynajmujemy mieszkania, pokoje w pensjonatach lub kwatery pracownicze. Zawsze upewniamy się, aby nasi pracownicy mieli do dyspozycji w pełni wyposażoną kuchnię, a także łazienkę.

Jakie jest wyposażenie kuchni i łazienki?

Ze względu na dużą ilość mieszkań na terenie całych Niemiec konkretnych informacji na ten temat udzielamy bezpośrednio przed wyjazdem. Standardem naszych zakwaterowań jest kuchnia z kuchenką, lodówką, a także sprzętem niezbędnym do przygotowania i spożywania posiłków. W łazience oprócz prysznica i toalety przeważnie jest pralka. O szczegóły danej kwatery zawsze możesz dopytać koordynatora projektu.

Czy na zakwaterowaniu jest internet?

Staramy się, aby w każdym zakwaterowaniu był dostęp do internetu. Natomiast z racji, że dostępne są różne rodzaje kwater, przed wyjazdem upewnij się pytając koordynatora projektu jak będzie w Twoim przypadku.

Co mam zrobić jeśli na zakwaterowaniu jakiś sprzęt/mebel ulegnie uszkodzeniu?

Niezwłocznie poinformuj koordynatora projektu z Zeitmann GmbH (kontakt w karcie wyjazdu). Dobrze jest też zrobić zdjęcie i wysłać koordynatorowi mmsem lub mailem, ponieważ koordynator będzie musiał wyjaśnić tę kwestię z właścicielem mieszkania. Zawsze pamiętaj, że Ty jako osoba zamieszkująca dane zakwaterowanie, jesteś odpowiedzialny za jego prawidłowe użytkowanie i stan.

Kto płaci za zakwaterowanie?

Zeitmann GmbH jako Twój pracodawca. Organizujemy, wynajmujemy i opłacamy Twoje zakwaterowanie.

Kto płaci za media na zakwaterowaniu?

My jako Twój pracodawca organizujemy, wynajmujemy i opłacamy Twoje zakwaterowanie wraz z rachunkami za media.
Pamiętaj jednak, aby rozsądnie korzystać z mediów.

Czy ktoś sprząta na zakwaterowaniu?

To zależy od rodzaju zakwaterowania i umowy, jaka jest zawarta z wynajmującym. Jeśli nie jesteś pewien/na jak jest w Twoim przypadku, zapytaj właściciela zakwaterowania lub koordynatora projektu. Niezależnie od tego pamiętaj, że należy zachować porządek i dbać o zakwaterowanie, w którym mieszkasz.

Ile jest osób w pokoju?

Wszystko zależy od rodzaju zakwaterowania. Przeważnie pokoje są 2 lub 3 osobowe. Nie jest łatwo zorganizować pokoje jednoosobowe i najczęściej jest to możliwe za dodatkowa dopłatą (jeśli w danym miejscu w ogóle jest taka opcja). Już na etapie rekrutacji możesz się o to dopytać jeśli jest to dla Ciebie istotne, a przed wyjazdem mamy już dokładne informacje na ten temat.

Czy jest miejsce parkingowe przy zakwaterowaniu?

Z racji, że większość zakwaterowań nie znajduje się w centrum miasta (raczej obrzeża miasta lub małe miejscowości), nie ma problemu ze znalezieniem miejsca parkingowego w jego pobliżu.

Jaka jest odległość z zakwaterowania do miejsca pracy?

Szukając zakwaterowania dla Ciebie staramy się, aby ta odległość była jak najkrótsza. Natomiast w związku z tym, że znalezienie odpowiedniego zakwaterowania nie jest łatwe, czasami ta odległość wynosi nawet do 15-20km od miejsca pracy. Zdarza się też, że zakwaterowanie jest tak blisko miejsca pracy, że możesz przemieszczać się się na piechotę. Dokładne informacje na ten temat otrzymasz przed wyjazdem od swojego koordynatora z Zeitmann GmbH.

Czy mogę ze sobą zabrać jakieś zwierzę domowe na zakwaterowanie?

Jeśli korzystasz z naszego zakwaterowania to nie możesz wziąć ze sobą żadnego zwierzęcia domowego. Właściciele wynajmowanych mieszkań nie wyrażają zgody na trzymanie zwierząt. Jeśli chcesz zabrać ze sobą swojego pupila, musisz poszukać zakwaterowania we własnym zakresie.