Nowi pracownicy, którzy otrzymali pracę w Niemczech często nie wiedzą co mają zabrać ze sobą na wyjazd. Pytania, które pojawiały się na tyle często postanowiliśmy umieścić na naszym blogu.

Część siódma:

 

Współpraca z firmą Zeitmann

 

Jak będzie wyglądać kontakt z firmą Zeitmann GmbH?

Po tym jak podpiszesz dokumenty związane z wyjazdem, otrzymasz od rekrutera kartę wyjazdu ze wszystkimi szczegółami. Koordynator projektu skontaktuje się z Tobą w dniu, kiedy planujesz przyjazd do Niemiec. Potem skontaktuje się z Tobą po pierwszym dniu. Pamiętaj, że w razie pytań koordynator chętnie będzie służył Ci pomocą. Koordynator jest pośrednikiem między Tobą a pracodawcą użytkownikiem.

Do kogo mam się zwrócić z pytaniami gdy będę już w Niemczech?

Do koordynatora projektu (kontakt w karcie wyjazdu).

Co mam zrobić jeśli pracodawca użytkownik zaproponuje mu zatrudnienie bezpośrednio u siebie?

Najlepiej skontaktuj się z koordynatorem projektu i przedstaw sytuację. Koordynator skontaktuje się z Twoim pracodawcą użytkownikiem i ustali warunki nowej współpracy.

Co zrobić jeśli mam do dyspozycji auto służbowe i coś się w nim zepsuje lub ulegnie wypadkowi?

Niezwłocznie skontaktuj się z koordynatorem projektu i powiedz co się stało. Warto też zrobić zdjęcia i przesłać je mailem lub mmsem do koordynatora.

Co mam zrobić jeśli wiem, że w danym dniu na pewno spóźnię się do pracy?

Niezwłocznie skontaktuj się z koordynatorem projektu lub bezpośrednio z przełożonym w pracy.

Co mam zrobić jeśli nie mam gdzie wydrukować i zeskanować kolejnej umowy o pracę?

Skontaktuj się z koordynatorem projektu. Jeśli to możliwe, to Twoja umowa zostanie wysłana do pracodawcy użytkownika, który ją wydrukuje i Ci wręczy. Będziesz mógł/a zrobić zdjęcie podpisanej umowy lub poprosić pracodawcę o przesłanie skanu do koordynatora.

Co mam zrobić jeśli chce zakończyć współpracę z firmą Zeitmann GmbH?

Skontaktuj się z koordynatorem projektu i przedstaw sytuację. Koordynator przedstawi Ci możliwe opcje i powie jak załatwić formalności.

Co mam zrobić jeśli mam znajomych, którzy są chętni do pracy ze mną?

Podaj znajomym numer telefonu lub adres mailowy rekrutera, który cię prowadził lub do Twojego koordynatora projektu. Skontaktujemy się z nimi i jeśli spełniają wymagania klienta, zaprezentujemy ich kandydatury. Ostateczną decyzję o zatrudnieniu podejmuje pracodawca użytkownik.

Co mam zrobić jeśli potrzebuje zaświadczenia o zarobkach / zatrudnieniu?

Skontaktuj się z koordynatorem projektu, które przekaże te informacje do kadrowej, a ta wystawi je. Potrzebne zaświadczenie zostanie Ci przesłane na wskazany przez Ciebie adres pocztą lub mailowo.

Komu i kiedy mam wysyłać podpisane listy obecności?

Podpisane listy obecności z godzinami należy wysyłać po każdym przepracowanym tygodniu mailem lub mmsem do koordynatora projektu.